Соціальне підприємництво – світовий тренд сучасної економіки

В рамках вивчення розвитку соціального підприємництва як світового тренду сучасної економіки відбулась дружня партнерська зустріч співробітників науково-дослідного відділу досліджень людського та соціального капіталу КНДУ «НДІРоМ» з координаторкою з розвитку соціального підприємництва Аліною Бочарніковою та операційним директором Future Development Agency, сертифікованим тренером із соціального підприємництва Ігорем Арбатовим.
Обговорили можливість більш детального аналізу функціонування соціального підприємництва як сектору економіки м. Києва та підтримки міською владою столиці соціального підприємництва як інноваційного інструменту пом’якшення та вирішення локальних соціальних проблем територіальної громади.

Переможцями ГБ-6 стали 393 проекти Громадського бюджету 2022 року на суму майже 200 млн грн

Переможцями ГБ-6 стали 393 проекти Громадського бюджету 2022 року на суму 199 млн 873 тис. 172 грн. У 2021 році в голосуванні за проекти ГБ-6 взяли участь 276 793 особи, які віддали 726 519 голосів. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.  https://gb.kyivcity.gov.ua/news/show/peremozhcyami-gb-6-stali-393-proekti-gromadskogo-byudzhetu-2022-roku-na-sumu-mayzhe-200-mln-grn?fbclid=IwAR2nam8l7-vYd40qwBsLhvOCx8qHDMV4Y5HZQu2Jz2E1TCB_c1tctWIoGz0

До 15 вересня триває голосування за проєкти Громадського бюджету!

     Кожен має можливість проголосувати за 10 проєктів – по одному проєкту в кожній тематиці – на сайті https://gb.kyivcity.gov.ua або через міський застосунок «КиївЦифровий»: https://kyiv.digital/start.

     Разом зробимо наше місто кращим!

Інформаційну кампанію щодо вакцинації проти COVID-19 кияни оцінили на середньому рівні.

Інформаційну кампанію щодо вакцинації проти COVID-19 кияни оцінили на середньому рівні. Про це свідчать результати опитування, проведеного наприкінці червня Інститутом.
Так, при оцінці організації інформаційної кампанії за 10-бальною шкалою 17% респондентів поставили 5 балів. Чверть опитаних – 24% – вважає, що кампанія ведеться «добре», 46% – «нормально» або «задовільно», і 20% переконані, що «погано». Таким чином, середній бал ефективності кампанії щодо вакцинації проти ковіду становить 5,6 балів.
Кияни досить добре поінформовані щодо точок масової вакцинації. Більше містян знають про можливість зробити щеплення на базі районних центрів вакцинації – 71%, трохи менше – 62% – на базі Міжнародного виставкового центру.
При цьому 62% опитаних киян знають, яким чином пройти процедуру щеплення в районних центрах, проти 49% тих, хто знає про процедуру вакцинації в Центрі на Броварському шосе.
За оцінкою мешканців столиці середній бал організації та проведення вакцинації населення від COVID-19 в м. Києві за 10-бальною шкалою – 5,34 бали з 10 можливих. При цьому рівні частки тих киян, чиї оцінки «добре» – 18% та «погано» – 19% організована процедура вакцинації в місті, тоді як оцінку «нормально» або «задовільно» поставили 43% респондентів.
Разом з тим, 12% опитаних відповіли, що не цікавляться даним питанням взагалі. Опитано 1205 респондентів у віці 18 років та старше. Вибірка репрезентативна за статтю та віком.

Онлайн-семінар «Відновлювані джерела енергії та сталий розвиток для українських громад».

Співробітники КНДУ НДІРоМ взяли участь в онлайн-семінарі «Відновлювані джерела енергії та сталий розвиток для українських громад».
Головною метою проекту є cприяння переходу України до «зеленої» енергетики до 2050 року у світлі Європейського зеленого курсу шляхом підвищення обізнаності національних та місцевих органів влади, відповідних зацікавлених сторін та широкої громадськості. Обговорювались актуальні питання, такі як ризики глобального потепління, енергетика та зміна клімату.
Семінар проводився громадською організацією «Агентство з відновлюваної енергетики» в рамках виконання проєкту «Сприяння переходу України до «зеленої» енергетики», за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Напрацювання під час онлайн-семінару буде використано при розробці міських цільових програм.

З Днем державної служби України

Колеги, вітаємо Вас із професійним святом!
Нехай ваші дії будуть мудрими, а щоденна робота викликає повагу та довіру громадян. Бажаємо Вам і надалі мати заслужену шану і вдячність від людей, бути сповненими оптимізму та любові, які допомагатимуть у виконанні почесного і відповідального професійного обов’язку перед нашою країною!

Співробітники КНДУ НДІРоМ взяли участь у семінарі «План дій «Зелене місто» для міста Києва»

Співробітники КНДУ НДІРоМ взяли участь у семінарі «План дій «Зелене місто» для міста Києва», який розробляється у співпраці з міжнародними компаніями WS Atkins International Ltd у партнерстві з Bilfinger Tebodin Україна та командою секторальних експертів у рамках Програми ЄБРР ЗЕЛЕНІ МІСТА за фінансової підтримки Швеції.
Головним акцентом Плану є системне вирішення екологічних проблем у місті Києві. Візія якого зосереджена на становленні міста Києва як низьковуглецевого, екологічно свідомого і розумного міста, що надає інклюзивні громадські послуги високої якості, націлені на забезпечення життєстійкого середовища в умовах сучасних викликів, можливості для активного здорового способу життя та доступ всім і кожному до природного середовища.
Семінар базувався на обговоренні 5 основних стратегічних цілей та заходів до них:
1. Зведення до мінімуму забруднення повітря та викидів парникових газів від транспорту в межах міста;
2. Зниження забруднення повітря та викидів парникових газів джерелами, що генерують енергію з використанням викопного палива;
3. Покращення очистки стічних вод до рівня стандартів ЄС. Покращення якості питної води до рівня стандартів ЄС;
4. Впровадження системи управління ТПВ у відповідності до ієрархії поводження з відходами;
5. Посилення екологічності та стійкості інфраструктури міста до природних катаклізмів та кліматичних змін.
В ході дискусії , що відбувалася в тематичних групах: Міський транспорт і мобільність; Генерація та споживання енергії; Водопостачання та якість води; Система поводження з твердими відходами; Опірність міста та природоорієнтовані рішення, розглянуто галузеві бачення зеленого міста, перелік рекомендованих заходів та прогнозовані показники, а також їх уточнення з командою консультантів.
Напрацьовані результати підсумку семінару сприятимуть вибору короткого переліку заходів, який буде остаточно доопрацьовано в Плані дій «Зелене місто» (ПДЗМ).