Вебінар “Дозвіл на викиди забруднюючих речовин: практичні аспекти”

Співробітники КНДУ «НДІРоМ» взяли участь у вебінарі “Дозвіл на викиди забруднюючих речовин: практичні аспекти”. Дозвіл на викиди забруднюючих речовин є одним із інструментів екологічного контролю на підприємствах в умовах євроінтеграції на Зелений курс. В рамках вебінару, організатором якого виступило ТОВ “ЕКО-АДВОКАЦІЯ”, головний інженер з охорони навколишнього природного середовища Ірина Кузьменко ознайомила з основними моментами розробки та погодження документів для Дозволів на викиди для підприємств різних сфер діяльності. В ході дискусії було висвітлено:
✔ Законодавство в галузі охорони атмосферного повітря;
✔ Необхідна документація, яку повинно мати підприємство в галузі охорони атмосферного повітря;
✔ Дозвіл на викиди забруднюючих речовин;
✔ Алгоритм дій при отриманні Дозволу на викиди;
✔ Постановка на державний облік отриманого Дозволу (стосується підприємств І-ІІ групи);
✔ Наслідки недотримання законодавства в галузі охорони атмосферного повітря (адміністративна та кримінальна відповідальність).
✅Було розглянуто практичні кейси компаній, що отримали Дозвіл у 2021 році, серед яких: АТ «Укртелеком» та Національний історико-культурний заповідник «Качанівка». Екологи цих підприємств акцентували увагу на простоті, зручності та мінімальній залученості підприємств в процес розробки, погодження та отримання Дозволів (загалом увесь процес займає 4-5 місяців).ї